6 marca 2017

Seriale.

Witam serdecznie wszystkich tu zgromadzonych - zarówno tych stałych czytelników jak i nowo przybyłych w to odległe miejsce internetu. W dzisiejszym poście chciałabym Wam przedstawić moje ulubione seriale, które są według mnie jak najbardziej godne obejrzenia jak i polecenia. Większość z nich pewnie kojarzycie lub mieliście okazję o nich usłyszeć jednak i tak Wam je pokażę i pokrótce postaram się opisać dlaczego właśnie te i nieco je zrecenzuję.The Vampire Diaries
Serial ten poznałam dzięki mojej przyjaciółce, która go wówczas oglądała. Był to rok bodajże 2010, kiedy to i ja zagłębiłam się w ten serial i pokochałam go od pierwszego odcinka. Przyznam się Wam szczerze, że obecnie jestem do tyłu z sezonami aczkolwiek zamierzam to nadrobić w niedalekiej przyszłości. Dlaczego akurat ten serial postawiłam na pierwszym miejscu? Przede wszystkim z sentymentu do niego, a po drugie uważam, że serial ten chociaż przedstawia losy wampirów, czarownic czy wilkołaków ukazuje wszystko tak jakby to miało miejsce w rzeczywistości.


Wszystko wygląda tak precyzyjnie, a każda nadprzyrodzona postać wygląda jak żywa co dodaje autentyczności serialowi. W żadnym z odcinków nie znajdziecie czasu na ziewanie i nudę, a główni bohaterowie rozkochają Was w sobie od pierwszej chwili. Dodatkowo znajdziecie tutaj mnóstwo pięknych, klimatycznych piosenek, które są niczym raj dla Naszych uszu. Czy można chcieć i wymagać czegoś więcej od serialu? Raczej w to wątpię.


Teraz pozwólcie, że przejdę do krótkiego opisu fabuły. Pierwszy odcinek zaczyna się od momentu, gdy rodzice 17-letniej Eleny Gilbert i jej 15-letniego brata Jeremy'ego ulegają tragicznemu wypadkowi samochodowemu. Cztery miesiące po tym wydarzeniu rodzeństwo próbuje sobie poradzić z ogarniającym smutkiem i iść naprzód. Nowy rok szkolny sprawia, że Elena i jej przyjaciele są zafascynowani nowym, tajemniczym uczniem ich szkoły Stefanem Salvatorem. Stefan i Elena po krótkiej chwili mają już okazję się spotkać i od razu nawiązują wspólną nić porozumienia. 


Aczkolwiek dziewczyna nic nie wiem o mrocznej przeszłości nowego znajomego i fakt, że jest on wampirem, który mimo swej natury stara się wieść spokojne, zwyczajne życie wśród ludzi. Natomiast jego brat Damon, którego poznajemy niebawem jest jego całkowitą przeciwnością. Nie zamierza on ukrywać swojego prawdziwego "ja". Jest uosobieniem brutalności oraz przemocy. Dwaj bracia zaczynają toczyć wojnę o Eleną, a także jej przyjaciół, rodziny i mieszkańców małego miasteczka Mystic Falls w stanie Virgina. Jednak każdy nowy odcinek przynosi nowe niespodzianki, sekrety tych pozornie spokojnych ludzi mieszkających w tym miasteczku. 


 American Horror Story
Jest to amerykański serial, który ma połączone elementy dramatu, horroru oraz dreszczowca. Serial ten znalazłam przypadkiem i oglądałam go zanim był popularny zarówno na całym świecie jak i w Polsce. Powstał on w 2011 roku i został wyreżyserowany przez Ryan'a Murphy'ego oraz Brada Falchuka. Został on zrealizowany w 6 sezonach (kolejny ma być podobno w tym roku), który każdy opowiada o innych wydarzeniach. W każdym z odzielnych sezonów znajdziecie wydarzenia oraz sytuacje, które miały odzwierciedlenie w rzeczywistości.


Pierwszy sezon nosił tytuł: Murder Hause. Akcja toczy się w czasach współczesnych i opowiada o rodzinie Harmonów, którzy to przeprowadzają się z Bostonu do Los Angeles (skutek zdrady męża), gdzie kupują starą, odrestaurowaną lecz tanią i piękną posiadłość, która niestety kryje mnóstwo tajemnic, a także sieje postrach wśród mieszkańców i nie tylko.


Drugi sezon natomiast nosi tytuł: Asylum, a główna akcja odbywa się w roku 1964 w szpitalu psychiatrycznym Biarcliff w Massachusetts. Placówką zajmują się siostry zakonne, a właścicielem jest prałat Timothy Howard. Akcja rozpoczyna się wtedy, gdy niesłusznie oskarżony o serię morderstw na kobietach Kit Walker trafia do owego szpitala. W międzyczasie dziennikarka Lana Winters przeprowadza wywiad jedną z sióstr zakonnych Jude, która siłą zamyka ją w szpitalu z powodu jej homoseksualizmu. Wśród pacjentów znajduje się również rzekoma morderczyni Grace Bertrand czy nimfomanka Shelly.


Kolejny sezon nosi tytuł: Sabat. Akcja odbywa się w 2013 roku w Nowym Orleanie. Głównymi bohaterkami są członkinie sabatu czarownic, których XVII wieczne przodkinie przeżyły procesy Salem. "Najwyższą" sabatu, czyli wiedźmę posiadającą moc Siedmiu Cudów jest Fiona Goode. Jej córka Cordelia prowadzi szkołę dla czarownic. Uczennicami jej są: Zoe, Madison, Queenie i Nan. Nastolatki te przygotowują się do wyboru kolejnej "Najwyższej", która odziedziczy tytuł po Fionie. W odcinkach pojawiają się także wątki dwóch nieśmiertelnych kobiet - madame Delphine LaLaurie oraz Marie Laveau (praktykującej voodoo).


Czwarty sezon tego serialu nosi nazwę: Freak Show. Akcja odbywa się w 1952 roku w miasteczku Jupiter na Florydzie. Fabuła skupia się na jednym z ostatnich trup cyrkowych składających się z osób z deformacją ciała traktowana przez społeczeństwo jako dziwolągi. Wśród członków freak show znajdują się: bliźniaczki Syjamskie, kobieta z brodą oraz jej syn cierpiący na ektrodaktylię (zamiast dłoni szczypce homara), siłacz Dell Toledo i jego żona posiadająca troje piersi. Dwoje naukowców chce uprowadzić któregoś z członków grupy i umieścić w muzeum jako eksponat poprzednio zabijając.


Piąty sezon z kolesi nosi tytuł: Hotel, gdzie akcja odbywa się w 2015 roku w Los Angeles. Wszystkie wątki skupiają się wokół hotelu Cortez, który z kolei jest nawiedzony i w którym straszą duchy osób niegdyś w nich zabitych. Przed wielu laty założył go niejaki James Patrick March, który torturował swoich gości. Aktualnie właścicielką jest wampirzyca, hrabina Elizabeth Johnson. W skład personelu wchodzą recepcjonistka Iris, transgenderyczny barman Liz Taylor. W hotelu również zamieszkuje detektyw John Lowe prowadzący sprawę mordercy dla którego źródłem inspiracji jest Dekalog. Również rozwija się wątek rozwodu Johna i Alex oraz ich zaginionego syna Holdena, a także relacji z uwodzącą go narkomanką Sally McKenną.


Ostatni sezon tego serialu nosi tytuł: Roanoke. Pierwsza część realizowana jest w formie programu dokumentalnego, w którym Matt Miller i jego żona Shelby oraz siostra Matt'a Lee Harris opowiadają swoją historią, kiedy to jeszcze mieszkali w domu w Karolinie Północnej. Ich przeżycia są odtwarzane dzięki grze aktorów, a zdjęcia odbyły się w tym samym miejscu. Dom ten położony w okolicy XVI wiecznej kolonii Roanoke jest bowiem nawiedzony. Bohaterowie są prześladowani przez duchy mieszkańców Roanoke. Ostatecznie udaje im się przeżyć i uciec z Karoliny Północnej.


Serial ten z pewnością Wam się nie znudzi, ponieważ ciągle się w nim coś dzieje zaskakującego, a bohaterowie są naprawdę dobrze zrealizowani. Fabuła również jest wciągająca i nietuzinkowa.

Glee
Jest to serial, który również przypodoba się Wam do gustu, ponieważ każdy może tam odnaleźć siebie. Poza tym jest to musicalowy komediodramat. Tematyka Glee również jest interesująca, bo nie skupiano się na jednym i tym samym. Poruszano w nim kwestię dziedziny socjologii czy nauk społecznych, ale przede wszystkim seksualności, kwestii rasowych, związkach emocjonalnych, kwestii rasowych, związkach emocjonalnych czy pracy grupowej. Wszystko jeszcze bardziej podkreślono dzięki dobrze dobranej muzyce, wykonanej przez głównych bohaterów serialu. 


Tutaj bohaterowie nie są aż tak lubiani i popularni. Są to młodzi ludzie, gdzie kompleksy to coś na porządku dziennych. Oparciem ich jest nauczyciel języka hiszpańskiego Will, który przywraca do świetności Glee Club zostając jego założycielem. To właśnie dzięki niemu owa młodzież, która niegdyś mijała się na korytarzach szkoły stała się paczką ludzi, którzy mimo przeciwnych charakterów poszliby za sobą w ogień.


The Orginals
Serial ten tak jakby jest kontynuacją The Vampire Diaries tylko, że opowiada on o pierwotnej rodzinie wampirów, która zadeklarowała sobie ponad tysiąc lat temu, że będą zawsze razem. Jednak minęły stulecia i więzy rodzinne zostały zerwane. Czas, tragedia i żądza władzy rozdzieliły Pierwotną Rodzinę. Serial ten również jest bardzo dobrze, precyzyjnie wykonany.


Główna obsada świetnie spisuje się w swoich rolach, a wątki są znakomicie rozbudowane i ukazane odbiorcy tak by całkowicie wciągnął Nas na cały dzień i nie tylko. To serial tego typu, że gdy zaczniesz oglądać pierwszy odcinek nie poprzestaniesz na nim. Dodatkowo ten wspaniały soundtrack, który popieści Nasze zmysły słuchu.


Teen Wolf: Nastoletni Wilkołak
Zacznijmy od tego, że serial ten ma niesamowitą muzykę oraz wspaniałych bohaterów, którzy nie prędko wypadną Nam z pamięci. Jednak to co się rzuca w oczy od pierwszych odcinków to zdecydowanie dobre tempo wydarzeń. Kolejne zdarzenia następują po sobie w bardzo dynamiczny sposób podkreślany dodatkowo przez dobrze dobraną muzykę. Od razu zostajemy wrzuceni w wir wydarzeń, bez zbędnych rozwlekłych wstępów czy udawania, że tak naprawdę nie wiadomo o co chodzi.


Kolejnym plusem tego serialu jest ukazana wspaniała przyjaźń głównych bohaterów Stiles'a i Scott'a, która jest gotowa na największe poświęcenia. Ciekawym wątkiem serialu to wątek homoseksualizmu. Uwagę bowiem przykuwa przede wszystkim subtelność podejścia do tego tematu. Wyjątkowo normalne podejście, które nieczęsto widać w produkcjach młodzieżowych. Poza tym całość serialu łączy klimat horroru. Jest to znaczący plus, ponieważ poetyka horroru zostaje wyeksponowana niemal w każdym odcinku - ciemne barwy, mroczne wizje, przerażające twarze. To właśnie dzięki tym elementom serial ogląda się z taką przyjemnością.


The 100
Akcja tegoż serialu toczy się kilkadziesiąt lat po wybuchu wojny nuklearnej, która zniszczyła ludzkość. Jedynymi ocalałymi są mieszkańcy 12 stacji kosmicznych razem stanowiące "Arkę", gdzie egzekwowane są surowe zasady. Za każde bowiem naruszenie prawa bez względu na jego rodzaj jest kara śmierci. Po 97 latach życia w kosmosie na "Arce" zaczyna brakować zasobów, więc jej mieszkańcy postanawiają wysłać na Ziemię setkę młodocianych przestępców w celu kolonizacji.


Sama fabuła oczywiście przyciąga widza. Każdy odcinek już w pierwszych minutach chwyta za gardło i nie puszcza aż do końcowych napisów. Dodatkowo zaletą produkcji są charakterystyczni bohaterowie. Każdy z nich stopniowo się rozwija i sprawia, że nigdy nie jest ich za dużo na ekranie. "The 100" nie ogranicza się do typowych standardów serialu młodzieżowego.


To produkcja przedstawiająca los nastolatków, którzy muszą dokonywać trudnych wyborów, aby pozostać przy życiu. Plusem jest sam fakt, że bohaterowie nie wahają się przed zabijaniem swoich wrogów. Wiedzą, że albo zamordują albo sami zostaną zamordowani. Kolejnym atutem są przeszkody na drodze bohaterów. W świecie tego serialu praktycznie wszystko co się rusza jest śmiercionośne. Produkcja wyróżnia się również porządnymi efektami specjalnymi.


Hannibal 
Zacznijmy od tego, że twórcy serialu w mistrzowski wręcz sposób przedstawili sylwetkę Hannibala. Jednak postacią pierwszoplanową staje się Will Graham, który jest agentem FBI. Jest to człowiek zawieszony pomiędzy dwoma światami: realnym i retrospektywnym. Jego wędrówka w głąb umysłów morderców jest przedstawiona w sposób tak spektakularny dla widza przez co serial zyskuje na swojej oryginalności. Serial ten zachęca również aranżacją, bogactwem każdego pojedynczego ujęcia. Jest w tym serialu jakaś magnetyczna siła przez co widz ma trudność w oderwaniu wzroku od ekranu. Serial "Hannibal" to popisowe dzieło wyrafinowanego szefa kuchni. Tu zbrodnie serwowane są jako główne danie - soczyste, oryginalne, bogate w samu i rozbudzające zmysły arcydzieło sztuki kulinarnej.


The Egzorcist
Serial ten powstał w ubiegłym roku. Nie byłam co do niego pozytywnie nastawiona aczkolwiek nie zawiodłam się na nim. Jest to przyzwoity "straszak", gdzie są oczywiście opętani, nieletni, mówiący grubym, demonicznym głosem i rzucający się w konwulsyjnych ruchach na łóżku, niepokojące głosy, tajemnicze postacie czy pogrążone w ciemności pomieszczenia. Historia jest prosta, nie przyprawiająca o tzw. gęsią skórkę lecz jedynie o szybsze bicie serca. Jeśli lubicie tego typu filmy, to z pewnością serial ten przypadnie Wam do gustu.


Lucifer
Serial ten również poznałam w ubiegłym roku w wakacje i przyznam się Wam szczerze, że pierwszy odcinek nie zrobił na mnie jakiegoś wrażenia. Jednak po kilku przekonałam się do tego serialu. Opowiada on oczywiście o tytułowym Lucyferze, który znudził się swoją robotą tam na górze i nie chcąc już dłużej karać grzesznych duszyczek za ich doczesne występni i postanowił zamieszkać wśród śmiertelników. To jednak nie podoba się samemu Bogu i jego skrzydlatej armii, którzy za wszelką cenę chcą nakłonić go do powrotu. Lucyfer tymczasem ma to wszystko gdzieś, a rola "tego złego" przestała mu odpowiadać. Największym atutem "Lucifera" jest jego luźna, bezpretensjonalna atmosfera.


Awkward
Serial zaczyna się wtedy, kiedy główna bohaterka Jenna Hamilton jest na początku swojej edukacji w liceum. Po jednym, nieszczęsnym wypadku pod prysznicem cała szkoła zaczyna plotkować na temat jej "nieudanej próby samobójczej". Opis dotyczy jedynie pierwszego odcinka, a całość serialu składa się z 5 sezonów po ponad 20 odcinków. Na pocieszenie dodam, że odcinek trwa niecałe 20 minut, a czas oglądania ucieka w przyjemnym nastroju. 


Wydaje mi się, że na początku przekupił mnie scenariusz, który jak wiadomo był przerysowany. Jednak cała forma przypadła mi do gustu. Muszę przyznać, że przywiązałam się szybko do bohaterów. problem polega jednak na tym, że 3 pierwsze sezony były o niebo lepsze niż dwa ostatnie. Na szczęście twórcy serialu nie ciągnęli przygód dalej tylko poprzestali na piątym sezonie.


Zakończenie również jest przyjemne dla Naszego oka. Bowiem nie było żadnych wymuszonych scen, takie zwyczajne i prawdziwe. Jeśli szukacie czegoś niezobowiązującego, lekkiego i krótkiego to serial ten może Wam się spodobać.


11. Pretty Little Liars
To ekranizacja powieści Sary Sherpard "Kłamczuchy". Akcja toczy się w małym miasteczku Rosewood w Pensylwanii. Mała obsada spisała się na medal. Na pozytywną opinię zasługuje Lucy Hale, której udało się bardzo dobrze wykreować barwną bohaterkę, tam samo wielkie brawa dla najmłodszej z obsady Ashley Benson, która świetnie ukazała postać swojej bohaterki Hanny Marin. Muzyka w produkcji jest bardzo nastrojowa. Kiedy akcja toczy się w ciemnym, przerażającym wręcz miejscu muzyka powoduje, że się ma gęsią skórkę. Każdy kolejny odcinek również sprawia, że chce się go oglądać bez końca.


I to by było właśnie na tyle odnośnie moich ulubionych seriali. Jeśli chcecie mogę zrobić drugą część moich ulubionych produkcji serialowych, ale mogę też napisać o filmach, książkach czy piosenkach z ubiegłego miesiąca lub obecnego. No nie wiem, wszystko zależy od Was. To Wy mnie inspirujecie. Jak zwykle zachęcam Was do komentowania oraz obserwowania by być z moimi postami na bieżąco.

121 komentarzy:

 1. Pamiętniki wampirów <3 The Originals <3
  DAMON ŻYCIEM <3 XDDDDDDDDD

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też uwielbiam Pamiętniki Wampirów! :)
  Pozostałe też muszę obejrzeć :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba każdy je uwielbia :) polecam i również pozdrawiam

   Usuń
 3. Z Twoich ulubionych seriali oglądam Lucifera, Teen Wolfa i The 100 i bardzo je lubię! Polecam serial The crown i The royals. Z resztą możesz o nich przeczytać na moim blogu. :) Chętnie przeczytam o Twoich ulubionych filmach i książkach.

  https://callmefashionblogger.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z pewnością w niedalekiej przyszłości obejrzę seriale polecone przez Ciebie! Dziękuję

   Usuń
 4. Bardzo lubię oglądać The 100, jak dla mnie mega serial. Naszła mnie ochota, żeby coś sobie obejrzeć w wolnej chwili :)

  OdpowiedzUsuń
 5. łoł, dużo tego...
  Jak oglądam 3 seriale na krzyż.
  The 100 kocham, a American Horror Story oglądałam 4 sezony.
  maksymiliana.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To polecam obejrzeć kolejne dwa sezony i poznać nowe seriale.

   Usuń
 6. O kurczę, żadnego serialu nie obejrzałam i kompletnie mnie nie kręcą ; p Ale dużo dobrego słyszałam o Twoich pierwszych dwóch propozycjach. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kiedyś oglądałam Pamiętniki Wampirów, jednak z po kliku sezonach przestałam :D Obejrzałam też jeden sezon American Horror story i podobał mi się :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To polecam obejrzeć resztę - naprawdę świetna :)

   Usuń
 8. A moze jakieś ulubione horrory ? ;p

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ciekawe zestawienie seriali, sam niektóre oglądałem z tobą i potwierdzam że są zajebiste. Ja sam lubię i seriale ale i też mocne kino, i wiele innych .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to się cieszę, polecam obejrzeć resztę, godne :)

   Usuń
 10. Uwielbiam wszystkie podane przez ciebie seriale, ale ostanie do listy moich ulubionych doszły jeszcze dwie pozycje, czyli skam i riverdale. Bardzo ci je polecam, bo są naprawdę godne uwagi.


  Mój blog! Klik!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O SKAM też jest świetny, a Riverdale niebawem zacznę ;)

   Usuń
 11. Słyszałam dużo o PLL i chyba obejrzę ten serial :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Lubie seriale, moim ulubionym jest The Walking Dead!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy go nie oglądałam, chociaż tyle razy się przymierzałam :)

   Usuń
 13. Świetne zestawienie seriali :)

  agnesssja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Najlepszy serial jaki ostatnio oglądałam - American Horror Story -

  OdpowiedzUsuń
 15. W sumie to zaciekawił mnie the egzorcysta, pod względem przedstawienia, ale i fabularnym. Raczej nie jestem typem , który spokojnie ogląda horrory, dlatego nie pokusze się na 2 pozycję xD
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. American Horror Story nie jest aż znowu takie straszne. Dreszczyk emocji jest, ale bez przesady :)

   Usuń
 16. Nie oglądałam tych seriali. Wolę troszkę inne jak "Na Wspólnej".
  Zapraszam http://natalie-forever.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy woli co innego, nie mi to oceniać. Sama lubię niektóre polskie seriale, ale o innej tematyce :)

   Usuń
 17. Oo jeszcze niedawno szukałam polecanych seriali :)
  Spadłas mi z nieba z tym postem :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Z całego zestawienia tylko Teen Wolfa obejrzałam "do końca".
  Od jakiegoś czasu przymierzam się do "American Horror Story", "Lucyfera" i "Hannibala". Nie wiem, za który wziąć się w pierwszej kolejności:D
  Pozdrawiam, kochana :*

  blogtylkodlamnie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam na pierwszy rzut wziąć AHS :D

   Usuń
 19. Uwielbiam AHS! <3 To mój numer 1 na liście ulubionych seriali. Nie ukrywam, że gdy zaczęłam oglądać drugi sezon miałam na twarzy wymalowane : WTF?! Ci sami aktorzy? Ale teraz nie zaczęłabym oglądać innego. Najlepszy!
  Pozdrawiam, www.dystyngowanapanna.wordpress.com

  OdpowiedzUsuń
 20. Dobrze jest się czasami zrelaksować i obejrzeć jakiś serial :) Pozdrawiam
  http://creativelylive.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przynajmniej nie ma czasu na nudę :)

   Usuń
 21. Love these series!

  I`m following ur blog with a great pleasure via GFC
  Please join me
  Sunny Eri: beauty experience

  OdpowiedzUsuń
 22. Ła... pamiętniki wampirów kiedyś oglądałam nagminnie :) teraz nie mam na to czasu:(
  www.wkrotkichzdaniach.pl - zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Na ogół nie oglądam seriali ale The 100 podbiło moje serce!

  Pozdrawiam
  Enjoy Lifeee (KLIK)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo The 100 ma fantastyczną obsadę oraz fabułę.

   Usuń
 24. Zaczęłam dawno oglądać Pamiętniki i mimo, że jestem już starą dupą to z przyjaciółką wytrwale oglądamy i nie wierzymy, że zbliża się ostatni odcinek :D
  AHS - obejrzałam pierwsze 4 sezony i ostatni, z piątego sezonu obejrzałam ze 3 odcinki i więcej nie dałam rady, straszne dno :/
  The originals też oglądam, a resztę seriali znam ze słyszenia i niektóre planuję obejrzeć :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam obejrzeć 6 sezon AHS nie zawiedziesz się, jest o niebo lepsze od piątki :)

   Usuń
 25. Na ogół nie oglądam seriali, ale pamiętniki wampirów obejrzane obowiązkowo :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Ostatnio skończyłam ostatni sezon Plotkary i szukałam nowego.Z chęcią obejrzę Pretty Little Liars !

  OdpowiedzUsuń
 27. Nie jestem wielką fanką seriali, czasami jakieś tam oglądam, ale z tych wymienionych w poście to oglądałam tylko glee i uwielbiam <3
  o reszcie słyszałam, ale nie bardzo jakoś ciągnie mnie do oglądania.

  http://kuraibanii.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 28. Z tych żadnego nie oglądałam, ale o każdym słyszałam. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam jakikolwiek z nich obejrzeć. Na początku Awkward, bo jest delikatne i szybkie do obejrzenia.

   Usuń
 29. jezu musZe dokończyc oglądanie tvd, bo przez brak czasu nawet nie mam pojęcia na jakim sezoie skonczy;lam a tak bardzo uwuelbiam teh serial!
  Only Dreams

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak samo jak ja. Już się pogubiłam czy na 6 czy 7...

   Usuń
 30. Swietny post! Ja jedyne z tych serialow ktory ogladalam to American Horror Story i Awkward. PLL niby zaczelam ale jakos nie moglam sie wciagnac nie wiem czemu. Musze sprobowac Hannibala bo takie moje klimaty :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hannibal genialny i nie zawiedziesz się na jego fabule.

   Usuń
 31. Ja nie oglądam seriali, niestety nie mam na to czasu..

  Pozdrawiam,
  http://w-pogoni-za-idealem.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak to nie masz czasu na chociaż jeden odcinek dziennie lub tygodniowo? Aż jestem ciekawa co Ty robisz...:D

   Usuń
 32. Uwielbiam AHS I PLL :) Pozdrawiam i zapraszam do siebie ♥ Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
 33. Nie oglądam seriali, ale propozycje wydają się ciekawe! :)

  OdpowiedzUsuń
 34. Płaczę z powodu pamiętników i PLL... Niestety kiedyś zawsze musi nadejść koniec :(
  Pozdrawiam :)
  Mój blog ♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też płaczę. Szkoda, że to już koniec ♥ jednak koniec był nieunikniony..ile można ciągnąć? :c

   Usuń
 35. te 3 pierwsze tez sa moje ulubione! na Glee dorastalam i mnie bardzo uksztaltowalo. OStatnio obejrzalam sobie drugi raz ♥
  A ten "Awkward" chyba podobny do Glee sie wydaje, co :D?
  Ola

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Awkward wbrew pozorom jest całkowicie inny niż Glee.

   Usuń
 36. Pamiętam jak byłam mała a Pamiętniki Wampirów dopiero się zaczynały i nie były jeszcze tak wielkim hitem. Super sprawa. :)

  Pozdrawiam, Olivia
  http://dalilahome.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ja też nie byłam jakaś "duża" - bodajże gimnazjum

   Usuń
 37. The Orginals! Najlepsze <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może nie najlepsze, ale świetne z pewnością <3

   Usuń
 38. Pamiętniki Wampirów uwielbiam <3 później Hannibal a reszty nie oglądałam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może któreś z moich wymienionych Ci przypodoba się do gustu?

   Usuń
 39. Dużo tych seriali, ja nie jestem taką fanką :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy ja wiem czy dużo? Byłoby jeszcze więcej, ale pewnie bym Was zanudziła :)

   Usuń
 40. Wiekszosc seriali ktore podalas mega lubie <3 Jednak dla mnie numer 1 od wielu wieelu lat jest Supernatural i od niedawna Damien i ubolewam ze powstal tylko 1 sezon i nie beda go dalej tworzyc :c no i Dracula <3

  Versjada
  Youtube

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do Supernatural podchodziłam wiele razy i jakoś do tej pory nie obejrzałam. Może kiedyś w końcu skusze się obejrzeć :D

   Usuń
 41. Do The Vampire Diaries, miałam już 3 podejścia, zawsze kończyło się na drugim odcinku. Nie wiem dlaczego nie przypadł mi do gustu, bo słyszałam, że ma wielu zwolenników. American Horror Story obejrzałam, ale chyba tylko dwa sezony, bo później o nim zapomniałam.
  Natomiast zaciekawiłaś mnie tym Luciferem. Wydaje się ciekawy, zrobię dzisiaj pierwsze podejście :)
  Widzę, że lubisz seriale o wapirach, i tajemnicach ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet nie zauważyłam tego, że jestem fanką takich seriali ;)

   Usuń
 42. Nie oglądałam żadnego z wymienionych przez ciebie seriali. Jedynie dwa odcinki Pamiętników Wampirów, ale nie za bardzo ten serial do mnie przemawia ;)

  OdpowiedzUsuń
 43. Super wpis idealny dla mnie:P co jakiś czas szukam ciekawego serialu - teraz wiem który będzie nastepny.
  Obecnie oglądam Reign o Marii Stuart królowej Szkocji:) Polecam !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słyszałam o Nim bardzo wiele, może i ja skuszę się go obejrzeć.

   Usuń
 44. Z podanych oczywiście Horror Story jeszcze dodałbym Dexter oraz Lucifer

  OdpowiedzUsuń
 45. Ja jestem zbzikowanym fanem Dr.House'a, nawet zastanawiałem się nad wytatuowaniem sobie jego podobizny :-) Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet życzę i pozdrawiam. Stasiek z www.stanislawgorny.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też uwielbiam Doktora House'a! Też miałam go tu dodać, ale wiem, że za dużo osób go zna, bo jest to kultowy serial! A i dziękuję bardzo :)

   Usuń
 46. Jejku nie widziałam żadnego z tych seriali, chociaż planuje już od dawna obejrzeć Teen Wolf 💗

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachęcam do obejrzenia, super serial. Mega wciągający :)

   Usuń
 47. Z tych seriali widziałam tylko "Awkward" i teraz kończę oglądać PLL, ale wiele z nich wygląda na zachęcające. Chętnie zabiorę się za Lucyfera :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo i zachęcam do obejrzenia :)

   Usuń
 48. Zakochałam się w the 100 i Innej ♥
  Super seriale

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. The 100 jak i Inna są super serialami ♥

   Usuń
 49. Dużo masz tych ulubionych seriali :) Ja zdecydowanie uwielbiam Wampiry oraz Gossip Girl, :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gossip Girl nigdy nie oglądałam jako tako więcej niż jeden odcinek i jakoś nie żałuję. Za dużo intryg, nie lubię tego typu seriali :)

   Usuń
  2. za duzo intryg? to co na liscie robi PLL ? Pll jest bardziej zagmatwane niz Gossip Girl :d . ja ogladalam raz, na drugi nie miałabym sił.

   Usuń
 50. Oglądałam z tych pozycji tylko Pamiętniki Wampirów;)

  OdpowiedzUsuń
 51. Glee kojarze, ale nigdy nie ogladalam. wczoraj mialam obejrzec pierwszy odcinek Lucyfera, ale nie chcialo mi sie czekać.
  PLL kocham ! czekam na nowe odcinki :D . pamietniki uwielbiam, ale teraz poprzestalam ogladanie na 7 sezonie. dla mnie robiony na siłe i jakos nie mam ochoty go ogladac, pewnie jak sie juz skonczy to moze obejrze od nowa + te odcinki, ktorych nie widzialam. the originals poki co to tez mnie nie ciagnie ;) .

  OdpowiedzUsuń
 52. Pamiętniki wampirów genialne! <3
  Teraz przymierzam się do the 100, bo mój chłopak zaczął oglądać i przekonuje mnie do tego :D

  Serdecznie zapraszam i jeśli blog się podoba daj obs ;)
  http://livetourevel.blogspot.com/2017/03/recenzja-pynnych-pomadek-z-golden-rose.html

  OdpowiedzUsuń
 53. The Vampire Diaries to też mój ulubiony serial, mogłabym go oglądać 24/7 ^^ Często do niego wracam

  OdpowiedzUsuń
 54. Żadnego z tych seriali nie oglądam. Ale wiele o nich dobrego słyszę więc chyba muszę oglądnąć :) Super robotę wykonałeś z tym postem :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 55. oglądałam słodkie kłamstewka i american horror story :)
  oglądam teraz plotkare ale widzę tu jeszcze parę fajnych tytułów więc dodaje je do mojej listy
  swietny blog obserwuję i zapraszam do siebie :)
  http://weera-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo. Zapraszam częściej na mój blog :)

   Usuń
 56. W "Pamiętnikach wampirów" zawsze irytowało mnie to, że serial to zupełnie inna historia niż ksiazka. No niezmiennie. To samo z "Plotkarą", ale do niej się przekonałam i pokochałam jedno i drugie. Z seriali polecam też "The Walking Dead" dla mocniejszych wrażeń ;3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może kiedyś w końcu obejrzę TWD..zobaczy się :)

   Usuń
 57. Nie oglądałam żadnego z serialii wymienionych przez Ciebie :) Moimi ulubionymi są Breaking Bad! Better Call Saul i House of Cards:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie oglądałam żadnych z Twoich podanych, ale o każdym słyszałam :)

   Usuń
 58. Oglądałam z tych Pamiętniki i The 100 ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super oba. Szkoda, że kończy się TVD.

   Usuń
 59. Oj masz rację Pamietniki the best kocham <3 super post obserwuje
  zapraszam do siebie
  http://diamond-caroline.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 60. Uwielbiam AHS i Hannibala, egzorcysta jest na mojej liście do obejrzenia :)
  http://paacziii.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń