26 lipca 2016

Jak być szczęśliwym człowiekiem?

Cześć wszystkim! Przychodzę dzisiaj do Was z dość specjalnym wpisem - w sumie dla każdego, bez żadnych ograniczeń. Więc chciałabym dać Wam porady jak być szczęśliwą personą i cieszyć się z życia codziennego. Mam nadzieję, że post będzie przydatny i chociaż komukolwiek pomogę.

Zacznijmy więc od tego: czym jest szczęście według mnie? Szczęście jest oczywiście zjawiskiem naturalnym, które istnieje wśród ludzi od niepamiętnych czasów. Jednak znając obecne, stresujące życie, stało się zbyt trudne dla wielu osób, aby mogli oni doświadczyć prawdziwego szczęścia. Poniżej zatem znajdziesz kilka kroków, które mam nadzieję pomogą Ci doświadczyć trochę szczęścia w swoim życiu.Po pierwsze, co musisz zrobić, to się zrelaksować i przestać traktować życia zbyt poważnie (naprawdę popłaca!). Stresując się i martwiąc o wszystko stwarzasz sobie naprawdę niepotrzebne problemy. Zamartwianie się powoduje, że tracimy chęć do życia oraz nie potrafimy go podziwiać tak, jak na to zasługuje. Przez te wszystkie problemy nawet nie zorientujesz się, kiedy życie przecieknie ci przez palce. Po prostu pewnego dnia się obudzisz i stwierdzisz, że je całe zmarnowałeś/aś. Na co? W sumie to na nic. Naucz się zatem śmiać się ze wszystkiego a pod koniec dnia poświęcaj troszkę czasu dla siebie na wspominanie wydarzeń dnia.


Kolejną ważną sprawą jest sam fakt, iż powinnieneś/powinnaś przede wszystkim więcej się uśmiechać. Będziesz zaskoczony/a pozytywnym działaniem uśmiechu i tym co wniesie on do twojego życia, gdy się uśmiechasz czy spróbujesz zaśmiać, cały świat od razu wyda ci się przyjemniejszy. Jak już "nauczysz się" uśmiechać to wierz mi (lub nie), że już nigdy nie będziesz musiał/a zmuszać się do śmiechu. Będziesz się śmiał/a nawet o tym nie wiedząc! Pamiętaj, że śmiech jest jak najwspanialsza muzyka na świecie. Tam gdzie jest uśmiech, wszystkie problemy wydają się być od razu mniejsze i łatwiejsze do pokonania.


Następnie naucz się być wdzięczny/a za to co masz dzisiaj. Jeśli zaczniesz myśleć o tym, że się nie wyróżniasz, nic nie potrafisz czy jesteś nieatrakcyjny/a zaczniesz stwarzać negatywną energię, która może cię poważnie zniszczyć. Zamiast tego, rozglądnij się wokół siebie i doceń to, jakie spotyka cię szczęście że masz to wszystko co masz do tej pory. Jest bardzo dużo ludzi na świecie, którzy nie mają rodzin, domu, pieniędzy czy samochodu, które ty masz. Pamiętaj o tym a życie będzie o wiele przyjemniejsze i prostsze.


Pamiętaj: najważniejsze jest to, by robić w życiu to, co ci sprawia przyjemność. Nie ma sensu tkwić w pracy, w której zarabiasz nie wiele więcej, niż w pracy, w której robiłbyś/robiłabyś to co lubisz. Jeśli nie lubisz swojej pracy to prawdopodobnie codziennie masz problem z wstawaniem rano, budzisz się zły/a i niezadowolony/a oraz nie jesteś zbyt produktywny/a. Więc po co ci taka praca? Zamiast niej zacznij rozwijać karierę w tej dziedzinie, w której jesteś dobry/a i którą lubisz (np. twoje hobby). Zobaczysz, twoje życie nabierze barw a ty staniesz się szczęśliwy/a.


Moją kolejną poradą jest to by na przykład: codziennie starać się jak najwięcej tańczyć, śpiewać i śmiać się (ile dasz rady - mi to pomaga, ale każdy jest w końcu inny, prawda?). Nie musisz mieć do tego powodu. Nawet jeśli nie masz nastroju do zabaw to włącz radio, lub program muzyczny w tv. Muzyka cię zacznie stopniowo rozluźniać, tak, że po chwili będziesz mógł/mogła już podskakiwać i wykrzykiwać refren razem z piosenkarzem.


Polecam też: nauczyć się przebaczać i zapominać oraz nigdy nie chować do nikogo urazy. Nie pozwól aby zapanowała nad tobą złość na jakąś osobę, gniew czy smutek. Pamiętaj, że te uczucia nie mają sensu a ich wybuchy pogarszają jeszcze nasze samopoczucie. Zamiast się obrażać i wszystko wyjaśniać pamiętaj, że człowiek jest tylko człowiekiem i ma prawo się mylić lub źle postąpić.

Kinga.

9 komentarzy:

 1. moja recepta? robić to, co się kocha. robić to, co się chce. nie zwracać uwagę na zdanie innych- liczy się tylko to nasze :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Łatwo powiedzieć, a co dopiero to zrobić :)

   Usuń
 2. Bardzo mądre rady... Postępując zgodnie z nimi faktycznie człowiek będzie szczęśliwy! ;]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O ile w ogóle będzie to chciał zrobić.

   Usuń
 3. żeby być szczęśliwym wystarczy przestać rozmyślać nad życiem i wszystkimi sprawami, które nad nami wiszą i problemami. Kiedy ja wyłączam myślenie i po prostu żyję chwilą to przeżywam najlepszy czas :P

  http://dalenadaily.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Myśle,ze docenianie tego co masz to podstawa szczęścia. Po twoim wpisie widać,że jesteś bardzo mądrą i optymistyczną osobą.Potrafisz pisać w taki sposób,ze szybko się czyta twoje wpisy a to duża zaleta :)

  Pozdrawiam serdecznie,Nika
  https://strong-power.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo za tak mile słowa :)

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń