20 marca 2016

Jak zmienić się na lepsze?

Często mówi się, że człowiek z natury jest uparty jak osioł. Jako że taka jest jego natura, nie można zmienić tego uporu. Zmiana swojej natury to największe wyzwanie, jakie możemy podjąć, ale może nam to przynieść ogromne korzyści. Poniżej znajdziesz właśnie wskazówki jak się zmienić na lepsze. Miłego czytania tego jakże "kreatywnego" wpisu.


Po pierwsze: musisz chcieć się zmienić.
Żeby móc cokolwiek zmienić, musisz odczuwać głęboką chęć zmiany. Jeżeli sam w głębi duszy nie chcesz tej zmiany, nie możesz oczekiwać, że wszechświat podejmie wyzwanie za ciebie i w ciągu jednej nocy twoja natura zmieni się sama. Jeżeli zrozumiesz korzyści płynące z tej zmiany, to twoja bitwa jest już w połowie wygrana. Chodzi przede wszystkim o to, byś świadomie wybrał lepszą drogę. Jeżeli będziesz kurczowo trzymać się zazdrości, rozpaczy i użalał się nad sobą, to możesz być tylko nieszczęśliwy. Jeżeli chcesz być naprawdę szczęśliwy musisz zrozumieć konieczność pokonywania własnych słabości.


Po drugie: wewnętrzne zmiany.
Nie możemy zmienić ludzkiej natury pozostając dumni i wyniośli. Dopiero, gdy nasze wnętrze woła o zmianę, staje się ona możliwa. Wewnętrzny krzyk o lepsze życie umożliwia szczere odrzucenie złych myśli i negatywnego stanu umysłu. To pragnienie lepszego życia i prawdziwa pokora mogą nas prowadzić do zmian. Gdy wewnętrzny głos woła o zmiany, porzucamy pychę i poczucie samowystarczalności. Dopiero, gdy poczujemy się lekko i przyjemnie, zauważymy jak głupie i niepotrzebne było nasze trzymanie się pychy, dumy i wyniosłości.


Po trzecie: determinacja.

"Wiele osób wie, co zrobić, 
Tylko kilka wie jak to zrobić
A jeszcze mniej ma odwagę by to zrobić."

Ludzkiej natury nie da się zmienić z dnia na dzień. Konieczna jest trwałość w dążeniu do zmiany. Musimy stale odrzucać negatywnych myśli. Musimy stale mieć na uwadze to, co chcemy zmienić. Gdy nasze myśli nie będą chciały podążać za tym postanowieniem, musimy je natychmiast przywrócić na właściwe tory.


Po czwarte: użyj sztuczek.
Jeżeli wszystko zawiedzie, trzeba użyć sztuczek. Nawet, jeżeli jesteśmy nieszczerzy, możemy uśmiechać się do innych. Mamy coś do zaoferowania innym ludziom. Możemy odczuwać, że jesteśmy nieszczerzy, ale w rzeczywistości wcale tak nie jest. Czasami jednak znacznie lepiej jest zaoferować nieszczery uśmiech, niż szczery krzyk. Nawet, jeżeli zaczynamy pracę nad sobą od nieszczerości, z czasem możemy złapać się we własne sidła i przekonać się, że to, co robimy będzie całkowicie szczere. Nasz początkowo nieszczery uśmiech, zmieni się w szczerą radość, a my sami nawet nie zauważymy, kiedy to się stało.


Po piąte: nie wolno Ci się rozmyślić.
Najgorszym, co może zablokować nasze zmiany, jest zwątpienie, nieuczciwość wobec samego siebie i ograniczenia. Umysł ludzki ma niezwykłą zdolność do wyolbrzymiania problemów. Zanim jesteśmy się w stanie zorientować, malutki problem zdąży urosnąć do niebotycznych rozmiarów. W ten sposób wzmacniamy swoje słabości, problemy i nasze ego. Zawsze lepiej jest pozostać aktywnym i robić coś pozytywnego. Gdy jesteśmy w złym nastroju, nie możemy sobie pozwolić na milczenie i letarg.


Po szóste: nie pozwól, aby duma uniemożliwiała ci zmiany.
Często jest tak, ze jakaś część nas bardzo chce się zmienić, podczas gdy inna część świadomie lub podświadomie hamuje zmiany. Istniej subtelna duma w naszym nieszczęściu i niedoli. Czujemy, że abyśmy byli naprawdę szczęśliwi, musimy wyleczyć nasze ego. Jedynym rozwiązaniem jest wówczas szczera chęć zmiany i pielęgnowanie tej części osobowości, która pozwoli nam ujawnić swoje lepsze „ja”.


Po siódme: nie myśl o sobie.
Może to być nieco dziwne i trudne do zrozumienia, ale łatwiej jest się zmienić, gdy myślimy o innych. Gdy kogoś kochamy, chcemy mu dać wszystko, co najlepsze, a nie to, co złe i negatywne. To co negatywne sprawia, że nie tylko my jesteśmy nieszczęśliwi, ale cierpią też ludzie wkoło nas.


Tutaj mnie znajdziecie:
FACEBOOK: https://www.facebook.com/kingaaneta.b...
ASK.FM: https://ask.fm/girldepression
TUMBLR: http://deadcutiegirl.tumblr.com/
TWITTER: https://twitter.com/cutiexbiebh
INSTAGRAM: cutiexari 
SNAPCHAT: avouskidrauhl 

Kinga. ♥

5 komentarzy:

 1. To prawda, to my sami musimy chciec zmian :)
  Zapraszam do obserwacji naszego bloga!:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, inaczej NIGDY się nie zmienimy :)

   Usuń
 2. Trzeba też mieć motywację do zmian w swoim życiu , lub siebie :)
  Obserwuję :) http://catch-a-glimpse.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo kreatywny i przydatny post . Naprawde mądrze piszesz i z pewnością skorzystam z Twoich rad ;)

  OdpowiedzUsuń