16 marca 2016

Jak być bardziej pewnym siebie?

Dzień dobry. Zastanawiałam przez dłuższy czas jaki temat mogłabym dzisiaj napisać. Mam tyle pomysłów i tak naprawdę sama nie wiem, który temat byłby odpowiedni na dzisiaj. Jednak wybrałam ten i mam cichą nadzieję, że poradzę sobie z Nim. Nie jest on najtrudniejszy, aczkolwiek znowu nie taki prosty. Wielu ludzi z Nas boryka się właśnie z tym oto problem. Dzisiaj zastosujemy po raz kolejny porady, które pomogą Nam stać się osobą pewniejszą siebie. Pewność siebie i wiara w posiadane umiejętności to w dzisiejszych czasach priorytetowe cechy. Twoje postrzeganie siebie ma ogromny wpływ na to, jak postrzegają cię inni. Im bardziej pewny siebie jesteś, tym większa jest twoja szansa na sukces. Jest wiele czynników wpływających na pewność siebie, które są poza twoją kontrolą. Jest też kilka takich cech, które możesz w sobie świadomie budować. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci stać się bardziej pewnym siebie.


Po pierwsze: odpowiedni ubiór.
Chociaż ubranie nie czyni człowieka, może w znacznym stopniu wpływać na jego samoocenę. Jesteś świadomy swojego wyglądu. Jeżeli nie wyglądasz dobrze, zmienia się twój sposób poruszania i współdziałania z innymi ludźmi. Możesz wykorzystać strój na swoją korzyść, wystarczy, że będziesz dbał o swój wygląd zewnętrzny. W większości przypadków pewność siebie znacznie wzrasta, gdy się wykąpiesz, ogolisz, założysz czyste ubrania. Dodatkowo możesz lepiej się poczuć, gdy twój strój utrzymany jest w najnowszych trendach. Nie oznacza to wcale, że musisz dużo wydawać na nowe ubrania. Stosuj regułę „kup drożej, ale połowę”. Zamiast kupować dużo tanich ubrań, kup o połowę mniej, ale wybierz ciuchy dobrej jakości. Z perspektywy czasu zobaczysz, że te zakupy okażą się tańsze, ponieważ ubrania dobrej jakości wolniej się zużywają, więc możesz je nosić dłużej, niż tanią odzież. Kupno mniejszej ilości ciuchów pomaga także zmniejszyć bałagan w szafie.


Po drugie: chodź szybciej. 
Jednym ze sposobów określenia, jak czuje się dana osoba jest zwrócenie uwagi jak chodzi. Jeżeli chodzi wolno, jest zmęczona i obolała. Jeżeli natomiast chodzi szybko, jest pełna energii. Ludzie patrzą z ufnością na kogoś, kto szybko chodzi. Wiedzą, że można mu powierzyć jakieś zadanie, a on z pewnością się z niego wywiąże. Nawet, jeżeli się nie spieszysz, 25% szybszy krok pozwoli ci zwiększyć pewność siebie.


Po trzecie: dobra postawa. 
Sposób, w jaki dana osoba się prezentuje, może o niej bardzo wiele powiedzieć. Ludzie, którzy chodzą ospale, ze zwieszonymi ramionami sygnalizują brak pewności siebie. Wydaje się przez to, że podchodzą do życia bez entuzjazmu, a wszystko, co robią jest mało ważne. Wszyscy, którzy pilnują dobrej postawy automatycznie czują się bardziej pewni siebie. Stań prosto, trzymaj ramiona odchylone do tyłu i głowę do góry, zawsze nawiązuj z ludźmi kontakt wzrokowy. Dzięki temu zrobisz na innych dobre wrażenie.


Po czwarte: osobista reklama. 
Jednym ze sposobów budowania pewności siebie jest słuchanie mowy motywacyjnej. Niestety szanse, że usłyszysz komplementy od szefa lub współpracowników są niewielkie. Możesz jednak wypełnić tę potrzebę poprzez stworzenie osobistej reklamy. Napisz 30-60 sekundową mowę, która podkreśli wszystkie twoje zalety, umiejętności i osiągnięte cele. Gdy będziesz potrzebował wzmocnienia swojej pewności siebie, przeczytaj tę mowę na głos przed lustrem lub, jeśli wolisz, w myślach.


Po piąte: wdzięczność. 
Jeżeli zbytnio skupisz się na czymś, co chcesz osiągnąć twoja podświadomość będzie na siłę wyszukiwać różnych wymówek, przez które ci się to nie uda. Prowadzi to zwykle do okazania słabości. Najlepszym sposobem na unikniecie walki z podświadomością jest skupienie się na wdzięczności. Pomyśl o tym wszystkim, co już osiągnąłeś i bądź wdzięczny za to, co masz. Przywołaj w pamięci wszystkie dotychczasowe sukcesy, unikalne umiejętności, związki uczuciowe i pozytywne momenty. Zdziwisz się, ile takie wspomnienia mogą zrobić dla podniesienia pewności siebie i wywołania motywacji do podejmowania dalszych kroków na drodze do sukcesu.


Po szóste: mów innym komplementy. 
Gdy myślimy negatywnie o sobie, często (pod postacią obelg i plotek) przenosimy swoją niechęć na innych ludzi. Aby przerwać ten krąg negatywnych emocji trzeba nauczyć się chwalić innych. Odmawiaj udziału w plotkarskich spotkaniach i sam nie rozpowiadaj żadnych pogłosek. Dzięki temu staniesz się powszechnie lubiany i wzrośnie twoja pewność siebie. Mówiąc komplementy innym, możesz także odnaleźć pozytywy w samym sobie.


Po siódme: siadaj w pierwszym rzędzie. 
W szkołach, biurach i na publicznych zgromadzeniach na całym świecie ludzie nieustannie biją się o miejsca z tylu sali. Wiele osób chce siedzieć z tyłu, ponieważ boją się być dostrzeżeni. Odzwierciedla to brak pewności siebie. Siadając w pierwszym rzędzie możesz pozbyć się tego irracjonalnego lęku i odbudować pewność siebie. Będziesz również lepiej widoczny dla ważnych osób prowadzących dyskusję.


Po ósme: mów głośno. 
Podczas dyskusji wielu ludzi mówi cicho, ponieważ boją się, że inni będą ich oceniać, gdy powiedzą coś głupiego. Strach ten nie ma rzeczywistego uzasadnienia. Ogólnie rzecz biorąc, ludzie są dużo bardziej tolerancyjni, niż nam się wydaje. Mają też dużo kompleksów. Przełam, więc swój lęk i śmiało zabieraj głos podczas dyskusji. Dzięki temu staniesz się lepszym mówcą, pewnym swoich pomysłów i opinii, a twoi rówieśnicy uznają cię za lidera.


Po dziewiąte: pracuj nad sobą. 
Podobnie jak wygląd zewnętrzny, tak i sprawność fizyczna ma ogromny wpływ na pewność siebie. Jeżeli nie jesteś w dobrej formie, możesz czuć się niepewnie, mało atrakcyjnie i brak ci energii do działania. Zacznij ćwiczyć, by poprawić swój wygląd, samopoczucie i zmotywować się do osiągnięcia czegoś pozytywnego.


Po dziesiąte: skoncentruj się na dawaniu z siebie. 
Zbyt często skupiamy się tylko na spełnianiu własnych pragnień. Koncentrujemy się tylko na sobie i nie starcza nam energii na potrzeby innych ludzi. Jeżeli chcesz dobrze się czuć, musisz przestać koncentrować się tylko na sobie i dać coś z siebie innym ludziom. Im więcej dasz z siebie, tym więcej otrzymasz wsparcia i uznania od innych. Pozwoli ci to budować pewność siebie.


Mam nadzieję właśnie, że ten wpis sprawił, że pomogliście sobie lub pokazaliście innym osobom, które właśnie tego potrzebują. Dajcie znać w komentarzach jaki kolejny temat byście chcieli bym obaliła. Dla Was? Zrobię naprawdę wszystko. Miłego dnia :)

Tutaj mnie znajdziecie: 
FACEBOOK: https://www.facebook.com/kingaaneta.b...
ASK.FM: https://ask.fm/girldepression
TUMBLR: http://deadcutiegirl.tumblr.com/
TWITTER: https://twitter.com/cutiexbiebh
INSTAGRAM: cutiexari
SNAPCHAT: avoskidruahl 

Kinga. ♥

11 komentarzy:

 1. Bardzo fajny wpis. Mądrze napisany. Ogólnie masz bardzo fajne posty, miło się je czyta. Na pewno komuś ten wpis pomoże :3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To miłe co napisałaś :) Mam nadzieję, że tak właśnie jest. Lubię pomagać innym!

   Usuń
 2. Bardzo pomocny post! Jestem praktykującą osobą w "otworzeniu się na świat" ten post mi bardzo pomógł :)
  outdisturb.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się z poprzedniczkami :) Super wpis !
  Zapraszam do siebie http://mlodamamakacpra.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetnie napisane, dobrze piszesz:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo, staram się jak mogę :)

   Usuń
 5. Mimo iż nie mam zbytnio problemów z pewnością u siebie to ten tekst jest naprawdę świetny. Wiele osób popełnia podstawowe błędy a później dziwią się czemu nikt ich nie zauważa, słucha.
  Super post :)

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja kiedyś nie byłam pewna siebie, ale teraz to się zmieniło i sama nie wiem jak . Masz świetnego bloga i na pewno przejrzę też resztę Twoich postów i obserwuje ;*

  http://mylittlelifex3.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Myśle że pewność siebie zależy od psychiki a nie od cech i umiejętności. Aby umocnić pewność siebie trzeba zacząć myśleć o swoich uczuciach i spróbować pozbyć się (w miarę możliwości) swoich negatywnych cech.
  ontheicce.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Często pewność siebie zależy od charakteru. Jeśli ktoś ma dobrą samoocenę, na pewno jest pewny siebie. :)
  http://photogirl02.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Dla mnie ubiór jest swego rodzaju tarczom na inne osoby :)
  ❤ blog

  OdpowiedzUsuń