22 grudnia 2015

Small lesson: pick-up and dating part TWO.

Witajcie ponownie po dosyć krótkim czasie. Postanowiłam Was więcej moje drogie czytelniczki nie niepokoić i dzisiaj od razu zabiorę się za kontynuację Naszej małej lekcji. Dzisiaj omówię: co zrobić aby chłopak za Nami zatęsknił? Jak odzyskać chłopaka? Gdzie można pójść na pierwszą randkę? Jakie tematy możemy poruszać właśnie na Naszej pierwszej randce. A więc, aby dłużej nie owijać..bierzemy się do pracy.
Jeśli dobrze rozdasz karty, on szybko zatęskni, a ty będziesz prosiła, żeby przestał dzwonić co 5 minut.Jednym z podstawowych błędów, jakie popełniają kobiety wchodzące w nowy związek, jest zbyt duże zaangażowanie. Faceci mają zakodowany instynkt łowcy, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość i pokazać wybrankowi swoją niezależność.

Jeśli dobrze rozdasz karty, on szybko zatęskni, a ty będziesz prosiła, żeby przestał dzwonić co 5 minut. Tylko jak się do tego zabrać?


ZASKOCZ GO!
Zaskakuj go tak często, jak możesz. Faceci uwielbiają, kiedy kobieta jest tajemnicza. To pewnie dotyczy ich chłopięcego uroku i zabawy w podchody. Pozwól mu odkrywać swój charakter powoli. Dzięki temu zaciekawisz go, a to sprawi, że będzie o tobie nieustannie myślał.ROZŁĄCZ SIĘ PRZED NIM!
Zakończ rozmowę telefoniczną przed nim. Udowodnisz mu swoją niezależność, a to wyzwoli w nim wolę walki o ciebie. Tylko nie nadużywaj tej techniki, bo chłopak pomyśli, że nie jesteś zainteresowana!


NIE AKCEPTUJ RANDEK NA OSTATNIĄ CHWILĘ!
To, że on ma ochotę na spotkanie, nie oznacza, że ty też musisz mieć. Chłopak powinien pamiętać, że masz swoje plany, które musi wziąć pod uwagę. Dzięki temu on będzie bardziej szanował twój czas wolny.BĄDŹ Z NIM SZCZERA!
Bądź z nim szczera w każdej sytuacji. Dzięki temu on będzie mógł przekonać się, że jesteś wartościową osobą, której zależy na poważnej relacji. W dodatku zdobędziesz jego zaufanie, a to przecież podstawa każdego związku!BAWCIE SIĘ RAZEM!
Jeśli chcesz, żeby on tęsknił, po prostu spraw, aby wspólnie spędzony czas był niezapomniany. Następnym razem nie dąsaj się, tylko pokaż, że jesteś idealną partnerką do rozmowy i do zabawy.FACECI SĄ RÓŻNI!
Nie warto porównywać poprzedniego związku do obecnego. Nawet jeśli twój ex dzwonił 5 razy dziennie, obecny partner wcale nie musi tego robić i nie będzie to znaczyło, że nie darzy cię uczuciem. Po prostu jest innym człowiekiem i inaczej odbiera pewne bodźce. Nie trać czasu i nie próbuj go zmieniać.UŻYWAJ PERFUM!To coś, co naprawdę mocno działa na facetów. Zresztą nie tylko na nich, prawda? On zapamięta twój zapach na dłużej i naprawdę będzie za nim tęsknił. Tylko nie przesadź z intensywnością perfum!


No i kolejna mała lekcja za Nami. Pora na: jak odzyskać chłopaka? 
Zastanów się, dlaczego zerwaliście: 
Chcesz go z powrotem, ponieważ czujesz, że nie możesz go mieć? A może po prostu chcesz mieć jakiegokolwiek chłopaka? Czy któreś z was zachowywało się podczas związku obraźliwie, starało się kontrolować drugą osobę, było zaborcze? Czy któreś z was zdradziło? Jeśli którakolwiek z tych rzeczy wystąpiła, musisz poważnie się zastanowić czy naprawdę chcesz takiego związku.Stań się osobą, w której on się zakochał:
Zakochał się w tobie ponieważ dobrze się z tobą czuł. Jego potrzeby emocjonalne były zaspokojone. Jak się zmieniłaś? Popraw swoje złe nawyki oraz napraw błędy - jeśli takie są. Staraj się zachowywać przy nim w sposób pozytywny. Śmiej się i uśmiechaj. Bądź pewna siebie i otaczaj się ludźmi.Pierwsza rzecz, którą powiesz swojemu byłemu chłopakowi jest niezwykle ważna:
Jeśli powiesz złe słowa, stracisz szansę na jego odzyskanie. Nie płacz i nie błagaj go o to, aby wrócił. To nie zadziała a nawet będzie miało przeciwny skutek do zamierzonego. W ten sposób możesz go jedynie zirytować i oddalić jeszcze bardziej od siebie. Musisz zrozumieć, że nawet jeśli to on z tobą zerwał są duże szanse, że on nadal do ciebie coś czuje.Użyj przeszłości na swoją korzyść:
Jeśli on kiedyś skomplementował jakiś twój strój, załóż go ponownie. Możesz również przywołać jakieś miłe wspólne wspomnienia. Jeśli masz szansę na spotkanie z nim, zrób to w miejscu, w którym spędzaliście razem dużo czasu.Przypomnij sobie jakich słów używał: 
Jeśli twój były chłopak kiedykolwiek używał jakiś niecodziennych czy osobliwych słów, możesz je delikatnie wpleść w rozmowę. To mu podświadomie powie, że jesteście do siebie podobni.Umów się z Nim: 
Mimochodem spytaj, czy chciałby zrobić coś niezobowiązującego jak np. wyjść z tobą i przyjaciółmi na drinka, zagrać w tenisa itp. To może wyglądać jak zwykłe wyjście lecz w rzeczywistości może przeistoczyć się w pierwszą randkę. Jeśli spotkanie takie dojdzie do skutku, staraj się, aby on się dobrze bawił i nie dręcz go poważnymi rozmowami (przynajmniej na pierwszym spotkaniu). Będziesz mieć mnóstwo czasu na takie rozmowy w przyszłości. Rozmowy o związku są bardzo uciążliwe dla mężczyzn więc, jeśli sam nie zacznie rozmowy o tym, to ty również zachowaj milczenie.Daj mu znać, że o nim myślisz: 
Pamiętasz, jak pewnego razu poszliście razem do restauracji na kolacje i świetnie się bawiliście? Wyślij mu krótkiego e-maila lub sms, "właśnie jem obiad w restauracji xx i sobie o tobie pomyślałam. A przy okazji - co słychać?". W ten sposób chłopak się nie wystraszy i najprawdopodobniej odpisze.Poproś go o rozmowę:
Wyraź swój żal z powodu, że sprawy między wami się nie ułożyły i spytaj, czy możecie teraz o tym porozmawiać. Zapytaj, co poszło źle w waszym związku i czy możecie to naprawić.Zadbaj o swój wygląd:
Im lepiej będziesz wyglądać, tym szanse, że były chłopak do ciebie wróci są większe.

Ignoruj go:
Jeśli dopiero co zerwaliście ze sobą (krócej niż kilka tygodni) staraj się go kompletnie ignorować. On zadzwoni do ciebie jeśli cię lubi. Jeśli nie, to już nic tego nie zmieni. (to działa wówczas, gdy masz do czynienia z chłopakiem, który myśli, że jeśli za nim nie latasz, to ci na nim nie zależy. Czasami ignorowanie go może spowodować, że on pomyśli, że bez niego jest ci wspaniale i zaczyna robić wszystko na odwrót a to znaczy, że będzie chciał do ciebie wrócić.)Pamiętaj, że sytuacja nie jest beznadziejna:
Każdego dnia wraca do siebie tysiące par.

Pogódź się z rozstaniem:
Najważniejszą rzeczą jaką musisz zrobić jest pogodzenie się z obecną sytuacją ponieważ tak długo, jak będziesz walczyć przeciwko podjętej przez niego decyzji nie będziesz potrafiła zacząć pracować nad jego odzyskaniem.

SZALONE RANDKI:
Są to randki sprzyjające interakcji i tworzeniu więzi między Wami. Kiedy razem poświęcacie się jakiemuś zajęciu, wytwarza się między Wami więź, poczujecie, że dobrze się Wam ze sobą dogaduje, poznacie się lepiej, będziecie się czuli ze sobą bardziej komfortowo. Wspólne zainteresowania, również sprawią, że będziecie chcieli poznać się jeszcze lepiej, wzbudzicie jeszcze więcej zainteresowania u drugiej osoby. Dobrymi miejscami na tego typu randki są na przykład kręgle, bilard, gokarty, wycieczka rowerowa czy rolki. Miejsce bądź aktywność, które dostarczy Wam rozrywki. Miej na uwadze jakiego typu osobą jest dziewczyna, którą chcesz zaprosić.RANDKI UKULTURALNIAJĄCE:
Jak na przykład muzea, wystawy, galerie sztuki czy pchle targi. Mogą one być szczególnie zaskakujące i na długo zapadną w pamięć. Znajdziecie na pewno mnóstwo tematów do rozmowy i skomentowania.RANDKI INTYMNE:

Chcesz spędzić chwile tylko z dziewczyną, wyłączyć się od świata? Wybierzcie się do jakiejś fajnej knajpki lub kawiarni. Wydaje mi się, że tego typu miejsca są najlepsze na pierwszą randkę. Można spokojnie usiąść i porozmawiać, poznać się lepiej. Macie do dyspozycji stolik dla siebie, czas tylko dla siebie. Wybierz miejsce, które będzie sprzyjało rozmowom.No i prędko obaliliśmy ten temat, kolejny z Nami. Co teraz powiedzielibyście, aby poruszyć temat: jakie tematy są najlepsze, a czego unikać na pierwszej randce? 
Pierwsza randka może być niezwykle ekscytująca. To wstęp do dalszej znajomości, która może przerodzić się w coś głębszego i niezwykłego. Z drugiej strony pierwsze spotkanie może być stresujące i wzbudzać ogromne emocje.
Niezależnie od tego, jak dużo rozmawialiście ze sobą online, spotkanie twarzą w twarz jest zdecydowanie czymś zupełnie innym. To spotkanie, które zweryfikuje, czy jest między Wami chemia. Chcesz z pewnością wypaść jak najlepiej, to powoduje, że się stresujesz, druga strona czuje się z pewnością podobnie!

Aby pomóc Wam w podtrzymaniu rozmowy, zebraliśmy listę popularnych pytań na pierwszą randkę –tematy, które pomogą Wam w rozpoczęciu rozmowy. Pierwsza randka  to czas, by stworzyć między Wami przyjazną więź. Macie okazję sprawdzić, czy jesteście w stanie pogodzić Wasze style życia, czy między Wami iskrzy itp. Pamiętaj jednak, że nie chcesz, aby druga osoba poczuła się jak podczas przesłuchania. Powinniście oboje czerpać przyjemność ze spotkania i mieć szansę na to, by lepiej się poznać!Co dla Ciebie? 
Jeśli umówiliście się na kawę, czy też może kolację, pod koniec spotkania będzie trzeba uregulować rachunek. Miłym akcentem będzie zaproponowanie zapłacenia rachunku lub podzielenia się nim. To sprawi, że druga strona będzie Cię postrzegać jako osobę szczodrą i niezależną: to jedne z najbardziej atrakcyjnych cech zarówno jak u mężczyzn jak i kobiet.Kot, pies, oba naraz, a może żadne z nich?
Twoim ulubionym zajęciem jest rzucanie piłką do Twojego ukochanego psa Azora, jednak nie znosisz kotów. Druga strona jest z kolei uczulona na psią sierść, lecz w domu posiada Mruczka – kota rasy norweskiej. W tej sytuacji może okazać się, że nie dojdziecie do porozumienia  – o czym lepiej wiedzieć zawczasu. A może wręcz przeciwnie okaże się, że oboje uwielbiacie koty lub psy!Jak spędzasz wolny czas?
To pytanie sprawi, że druga osoba zacznie więcej opowiadać na swój temat, bez niepotrzebnej presji. W ten sposób możecie również poznać swoje wspólne pasje – być może oboje kochacie podróże lub wręcz przeciwnie – domowe zacisze. Dobrze znać upodobania partnera, jeśli chodzi o czas wolny, który zamierzacie dzielić ze sobą.


Co Cię rozśmiesza?

Poczucie humoru jest jedną z najwyżej cenionych zalet. Któż nie lubi się pośmiać? To pomaga rozluźnić atmosferę i poczuć się swobodniej. Ktoś, kto potrafi Cię rozśmieszyć jest bez wątpienia świetnym towarzyszem. A może też okazać się, że oboje macie zupełnie odmienne poczucie humoru. Jedno z Was zaśmiewa się, oglądając filmy Barei, a drugie woli zobaczyć występ komika na żywo lub kabaret. Może w ten sposób znajdziecie pomysł na następne spotkanie!Co lubisz najbardziej w swojej pracy?
Być może wiesz już od jakiegoś czasu, czym zajmuje się zawodowo druga osoba. Jeśli nie dowiedzieliście się jeszcze tego o sobie, ten temat teraz zapewne się pojawi. Może zamiast zadawać komuś przewidywalne pytanie – gdzie pracujesz?, zapytaj: jaka jest najlepsza część Twojej pracy? W ten sposób druga osoba ma szansę na to, by odpowiedzieć Ci w ciekawy sposób i by się otworzyć.


Jaka jest najstraszniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek dobrowolnie zrobiłeś?
Kiedy dzielicie się ze sobą historiami, których nie opowiadacie często innym, może to stworzyć atmosferę intymności i więzi między Wami. Zacznij od podzielenia się swoją historią, następnie namów drugą osobę do wyznań na temat wyzwań, z którymi musiała się zmierzyć. Pod żadnym pozorem nie sięgajcie po historie związane z Waszym ex-partnerem! Może zdarzyło Ci się uprawiać sporty ekstremalne?


Jakie jest Twoje największe marzenie?
Miło jest czasem wybiec myślami w przyszłość i pofantazjować na temat tego, co się przydarzy. Każdy z nas ma jakieś marzenia i plany do zrealizowania. To, o czym marzymy wiele mówi o nas samych. Marzysz o podróży dookoła świata? A może Twoim największym pragnieniem jest założenie rodziny? Poznając plany drugiej osoby, możemy dowiedzieć się, czy jest w nich miejsce dla drugiej osoby i jakie wartości ceni sobie on/ona najbardziej.„Ile waży niedźwiedź polarny?”
Wystarczająco, żeby przełamać lody!  Wspólny śmiech również pozwala budować więź i działa rozluźniająco. Nie warto się zbytnio stresować. To w końcu randka, spotkanie, dzięki któremu w możecie jeszcze lepiej się poznać. Idźcie, więc na nie z myślą, że czeka Was miły wieczór.Pamiętaj, by aktywnie słuchać tego, co druga strona ma do powiedzenia! Na randce nie chodzi o to, by bez przerwy zadawać pytania i za wszelką cenę wypełniać ciszę. Jeśli chcesz naprawdę dowiedzieć się czegoś na temat osoby, z którą się spotykasz – uważnie słuchaj.  To pozwoli Wam prowadzić naturalną konwersację, gdzie pytania same przyjdą Ci do głowy.

O CZYM NIE ROZMAWIAĆ NA PIERWSZEJ RANDCE?! 
Pamiętaj tylko, aby nie przedstawiać jej w zbyt negatywnym świetle. Nie wypadniesz zbyt dobrze, jeśli już na pierwszym spotkaniu skupisz się na narzekaniu i marudzeniu. Nie wpłynie to też zbyt dobrze na atmosferę randki. Postaraj się mówić o tym, co jest bliskie twojemu sercu, co ci się podoba w tym, co robisz. Twój towarzysz na pewno doceni to, że wiesz, czego chcesz i potrafisz się temu poświęcić.

Patrz mu w oczy: Uciekający wzrok nie budzi w nikim zbytniego zaufania. Nawet, jeśli jest to dla ciebie bardzo trudne i wymaga wiele wysiłku, spróbuj co jakiś czas zerknąć osobie, która ci się podoba, prosto w oczy. Nieśmiałe, pełne wdzięku i niepewności spojrzenie może obudzić w twoim wybranku skrajne emocje :) Dodatkowo, jeśli dostrzeże twoją tremę, być może poczuje, że powinien wziąć sprawy w swoje ręce i pomoże ci się przełamać.Pokaż, że go słuchasz: 
Nie musisz doskonale znać się na temacie, który on porusza. Pokaż jednak, że interesuje cię to, o czym mówi. Nie martw się i nie wpadaj od razu w panikę tylko dlatego, że on z pasją nawiązuje do bieżącej polityki albo ostatnich przełomowych wydarzeń w świecie najnowszych technologii.

Jeśli przed spotkaniem udało ci się dowiedzieć, czym się zajmuje czy interesuje, spróbuj poszukać w internecie jakichś informacji na ten temat – lepiej zrozumiesz, o czym mówi, a jeśli coś wtrącisz, zabłyśniesz :) Nie musisz wchodzić w żadną dyskusję czy polemikę. Wystarczy, że okażesz zainteresowanie swoimi gestami. Gdy on mówi, nie rozglądaj się leniwie dookoła, bawiąc się od niechcenia kosmkiem włosów.

Nie składaj rąk na piersiach – okażesz w ten sposób znudzenie. To nie tylko nie przełamie między wami lodów, a wręcz odwrotnie – obniży temperaturę spotkania do minimum.Porażkę obróć w żart: 
Podczas randki masz mnóstwo okazji, by pokazać się z jak najlepszej strony i zdobyć serce "swojej randki". I tyle samo, by pozwolić, by zawładnęła tobą paraliżująca nieśmiałość. Albo – co gorsza – by popełnić jakąś gafę, której rzecz jasna nigdy sobie nie wybaczysz. Cóż, nikt nie jest idealny. Przypomnij sobie, ile twoich ulubionych scen filmowych dotyczy właśnie jakiejś wpadki, która jest równocześnie początkiem wielkiej miłości ;)

Twoje potknięcie może się komuś wydać nie tyle żenujące, co po prostu zabawne. Pozwól sobie na drobne wpadki, ale nie pozwól, by związana z nową sytuacją trema pokrzyżowała ci plany. W sytuacji podbramkowej najlepiej się po prostu uśmiechnąć i rozładować sytuację.Poczuj się pewna przed randką: 
Tu sprawa jest prosta. Po prostu zadbaj o to, byś dobrze się czuła sama ze sobą. A więc: seksowny, ale wygodny strój i lekki makijaż. Idź dzień wcześniej do kosmetyczki albo fryzjera. Nie musisz robić wielkich rewolucji – wystarczy, że poczujesz się lepiej, nieco bardziej atrakcyjna, odświeżona. Podczas spotkania nie będziesz się zastanawiać, czy dobrze wyglądasz – skupisz się na tym, co najważniejsze.

Przed wyjściem z domu możesz na rozluźnienie wypić lampkę wina. Jedną lampkę! Nie przesadź z ilością alkoholu ani przed, ani w trakcie randki. Skutki mogą być niezbyt przyjemne – zarówno dla ciebie, jak i dla twojego towarzysza. Spotkaj się lub zadzwoń do przyjaciółki, mamy, koleżanki. Niech przypomną ci swoje pierwsze randki i pomogą ci się przygotować do spotkania – umalować, dobrać buty do torebki. To na pewno doda ci otuchy.


Nie oczekuj zbyt wiele: 
Ta myśl może zrujnować wasze spotkanie już w pierwszych minutach. Oczywiście, najchętniej spotkałabyś się z kimś, kto okaże się świetnym kompanem, partnerem na dobre i złe. Pamiętaj jednak, że możecie być z kompletnie innych planet. Jeśli o tym zapomnisz, będziesz spięta i nie pokażesz swojego prawdziwego oblicza. Potraktuj pierwszą randkę jak dobrą zabawę.

Nie stawiaj sobie za cel, że tu i teraz poznasz miłość swojego życia. To się raczej nie uda. Nie układaj też czarnych scenariuszy – tak, to trudne, ale postaraj się myśleć pozytywnie. Albo jeszcze lepiej – nie nastawiaj się na nic. Jeśli randka okaże się wspaniałym doświadczeniem, tym większą będziesz miała niespodziankę.

Dodaj do powyższych zasad trochę uprzejmości, nieco skromności i dużo uśmiechu. Patrz na sytuację z dystansem i – po prostu - nie daj się zwariować. Pierwsza randka to nie egzamin!Wreszcie temat obalony! Mam nadzieję, że z przyjemnością będziecie czytać mój kolejny wpis, tym razem na temat: pierwszej randki. Miłego czytania, enjoy!
K.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz