21 grudnia 2015

Small lesson: pick-up and dating part ONE.

Witajcie. Po dość długim czasie postanowiłam napisać kolejną notkę tym razem związaną z: podrywem, randką oraz innymi pytaniami, które Nas często dręczą. Postaram się na każde z nie odpowiedzieć najlepiej jak potrafię. Mam nadzieję, że z tej małej właśnie lekcji coś wyniesiecie, a więc? Bierzmy się do pracy, lekcja wyłącznie dla dziewczyn: więc chłopcy, nie stosujcie się do niej, dzięki wielkie! :* 
Na pierwszy rzut dziewczyna dosyć często zadaje sobie dość nurtujące pytanie w stylu: jak poderwać mam chłopaka, który mi się podoba? Co mam mu powiedzieć? Jak to się wszystko ma odbyć? Nie chcę przecież wyjść na głupią czy debilkę, prawda? Dlatego: jak należy to zrobić?! Jak i czy w ogóle da się poderwać chłopaka? Oczywiście, że tak moje drogie czytelniczki. Tutaj pomoże Nam troszeczkę Nasza prywatna, osobista szkoła uwodzenia. Często zastanawiasz się co zrobić, aby poderwać chłopaka, który Ci się podoba. Zadajesz sobie pytania: dlaczego kobieta ma być skazana, na wybór partnera z pośród tych co ją podrywają, przecież sama też może działać wybierając sobie mężczyznę. I słusznie! Tylko jak? Oto lista niezastąpionych rad przy podrywaniu chłopaków.


UŚMIECHAJ SIĘ!
Uśmiechaj się jak najwięcej, działa to jak magnes- przyciąga nie tylko mężczyzn, ale wszystkich ludzi, powiększysz grono znajomych, oraz poprawisz nastrój sobie i innym. Ludzie uśmiechnięci są optymistyczni, uwielbiani przez wszystkich, w przeciwieństwie do smutasów. Staraj się nie wyglądać jakby przed chwilą spotkało Cię wielkie nieszczęście, jednak nie popadaj w skrajność, nie musisz cały czas pokazywać całego uzębienia, ale staraj się stwarzać wrażenie osoby pozytywnie nastawionej do świata.PATRZ PROSTO W OCZY!
Spojrzenie prosto w oczy jest bardzo ważne, to się dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn, Ci którzy tak robią uważani są za bardziej otwartych i szczerych. Z oczu można wyczytać bardzo wiele, na przykład to, jaką ktoś jest osobą. Mówi się przecież, że oczy są zwierciadłem duszy. Podczas rozmowy staraj się utrzymać kontakt wzrokowy przez większość czasu, zwłaszcza gdy słuchasz. Patrz mu prosto w oczy kiedy zadajesz pytania lub wtedy gdy on Cię o coś pyta.PAMIĘTAJ O STWORZENIU BLISKOŚCI! 
Spróbuj w subtelny sposób nawiązać z nim kontakt „cielesny”. Poklep go po ramieniu, chwyć za rękę, pogładź kolano, delikatnie zahaczaj swoją nogą o jego nogę. Zdejmij niedoskonałość z jego ubrania np. nitkę. Staraj się między wami stworzyć bliskość, żeby nie zaczął traktować Cię jak koleżankę.  W ekstremalnych sytuacjach możesz posunąć się do czegoś więcej, jednak na początku znajomości nie jest to wskazane.NIE ZACHOWUJ SIĘ JAK "SZARA MYSZKA"!
Nie poderwiesz faceta, jeśli będziesz skuloną szarą myszką, która liczy na cud, że mężczyzna sam się zjawi. Weź sprawy w swoje ręce np. jeśli facet Ci się podoba sama do niego zagadaj pod byle jakim pretekstem. Jeśli boisz się w takich sytuacjach odrzucenia, wymyśl sobie scenariusz na wypadek małej wpadki, np. gdyby pojawiła się dziewczyna, zawsze możesz udawać, że pomyliłaś go ze swoim starym znajomym. Zagadując do facetów, pokażesz, że jesteś niezwykle otwartą i pewną siebie kobietą. A to z pewnością zadziała na twoją korzyść.


MIEJ SWOJE PASJE!
Mężczyźni, lubią, kiedy kobieta ma swoją pasję, poza tym ludzie, którzy mają swoje hobby i ulubione zajęcia często są pogodniejsi. Facetom  również, podoba się kiedy kobieta wie dużo na temat ich pasji i zainteresowań. Dowiedz się jak najwięcej , czym interesuje się chłopak, z którym się spotykasz, na pewno go mile zaskoczysz, kiedy zobaczy, że dużo wiesz na tematy, które są dla niego ważne.


NIE STAWIAJ ZA WYSOKICH WYMAGAŃ!
Nie szukaj odpowiednika księcia z bajki, bo taki nie istnieje. Jak prawie każda dziewczynka pewnie oglądałaś w dzieciństwie historie o księżniczkach i księciach na białym rumaku, ale nie można żyć w przekonaniu, że mężczyzna musi być idealny, bo nie ma takich ludzi. Każdy ma jakieś wady, jeśli facet, który Cię podrywa nie spełnia Twoich wymogów odnośnie wyglądu, zachowania lub usposobienia i tak daj mu szansę, spróbuj chociaż chwilę z nim porozmawiać, może okaże się fajny i Ci się spodoba, albo zyskasz fajnego przyjaciela, który ma kolegów i dzięki temu powiększysz swoje grono znajomych.


UWAŻAJ JAK SIĘ WYRAŻASZ!
Zapomnij o wulgarnym języku, większość mężczyzn jest wyczulonych na przeklinanie. Przy Tobie będzie śmiał i udawał, że nie zauważył, ale na pewno mu się to nie spodoba.


NIE NADUŻYWAJ ALKOHOLU!
Nie upijaj się jak spragniona zabawy nastolatka, zachowując klasę i umiar pokażesz się od najlepszej strony i dasz mu poczucie, że nigdy nie narobisz mu wstydu, zataczając się pijana. Poza tym będziesz lepiej kontrolować sytuację. 
ZWRÓĆ WYGLĄDEM NA SIEBIE UWAGĘ!
Mężczyźni są wzrokowcami, dlatego najsilniejszą bronią kobiet w podrywie jest wygląd. Szpilki, czerwona szpilka, sukienka podkreślająca talię, fikuśne rajstopki, szpilki, zwiewna tunika, głęboki dekolt, mini spódniczka, obcisłe jeansy z dziurą na pupie.


Już jedną część Naszej małej lekcji mamy za sobą, a mianowicie: jak poderwać chłopaka? Teraz przejdziemy do kolejnej części, którą będzie: najlepsze sposoby na podryw.

Wiele z technik skutecznego podrywu się może sprawdzić, aby kogoś sobie przygruchać, ale – uwaga: czasem po prostu nie wiadomo, co z tak skutecznie poderwanym osobnikiem zrobić. On robi do ciebie maślane oczy, a ty masz już serdecznie dość towarzystwa tego matoła, który – prezentuje się dobrze, ale w głowie ma pustkę. Dlatego też złotą zasadą podrywu powinno być: "uważaj, kogo podrywasz". 


Aby podryw był skuteczny nie musisz:
- mieć figury modelki,
- być olśniewająco piękna,
- być bardzo inteligenta,
- znać pięciu języków obcych,
- mieć wystrzałowych ciuchów i fryzury,
- mieć pieniędzy. 

Aby podryw był skuteczny powinnaś:
- być pogodna i uśmiechnięta,
- być zainteresowana tym, z kim i o czym rozmawiasz,
- być naturalna, wyluzowana, ale uprzejma,
- dobierać tematy rozmowy i miejsca spotkań tak, aby on czuł się swobodnie, miał coś do powiedzenia itp. Jeśli zabierzesz go na zakupy i każesz wybierać kolor szminki i rozmawiać o modzie – będzie się czuł, jak idiota;
- być sobą. Kłamstwa, opowiadanie o sobie nieprawdziwych historii, żeby się przypodobać, czy wymuszone zachowanie – tylko cię skompromitują w jego oczach.PODRYW DLA SPORTU:
Podryw dla sportu to przydatna życiowa umiejętność, którą ćwiczyć można dosłownie w każdych okolicznościach – kiedy ci się nudzi, gdy czekasz na autobus, kiedy stoisz w kolejce w supermarkecie – praktycznie wszędzie. Obok ciebie stoją ludzie, którzy nudzą się dokładnie tak samo, jak ty. Każde twoje słowo czy uśmiech będą mile przyjęte. To najlepsze miejsca, by ćwiczyć skuteczny podryw. 

Technika: upatrz upragnioną osobę, podejdź do niej, po czym powiedz coś, co naprawdę chcesz powiedzieć, co cię interesuje. Nie kłam, ale bądź miła i uprzejma. Może widziałaś wczoraj film w telewizji? Może marzną ci nogi? Może zastanawiasz się, czy jutro będzie burza? Po prostu podejdź i powiedz to, o czym myślisz. Na przykład: „Cześć, strasznie mi zimno, zastanawiam się, kiedy ten autobus w końcu przyjedzie. Ty też tak zmarzłeś?” I już masz pierwsze zdanie. Teraz, w zależności do kogo mówisz, otrzymasz odpowiedź. Możesz zmienić temat, zapytać o coś, co chcesz wiedzieć o tym człowieku (ludzie lubią o sobie opowiadać) albo dalej iść poprzednim torem. Podryw już się dzieje.

Podryw dla sportu możemy wykorzystać na każdym. Ważne jest, żeby być w tym naturalnym. Nie musisz od razu zaczynać od podrywu kogoś, na kim ci strasznie zależy. Zaczynanie rozmowy można poćwiczyć choćby na starszej pani. Ważne, żeby „podrywana” osoba połknęła haczyk, odpowiedziała. Kiedy nabierzesz pewności z przeciętnymi nieznajomymi, wejdzie ci to w krew, i zagadasz do każdego. Podryw będzie twoją drugą naturą.PODRYW W SZKOLE:
Można to robić, chociaż serdecznie odradzam. Głupio mieć w klasie lub szkole zbyt wielu byłych. Tu możesz ćwiczyć podryw dla sportu – ale nie angażuj się zbytnio. No, chyba że to naprawdę będzie miłość. Jeśli już musisz, wybierz kogoś ze szkoły, nie z klasy. Pożyczanie zeszytów, podręczników, upuszczanie książek przed tym jedynym oraz uprzejmość, uśmiech i pogoda ducha – wysoko wskazane. Kiedy on jest ze starszej klasy – możesz podejść i zapytać o to, czy jest trudniej czy łatwiej niż klasę wcześniej, jacy są nauczyciele, a potem przejść do wszystkiego, co ci tylko w duszy gra. Patrz wyżej: podryw dla sportu.PODRYW W PRACY:
Technika ta sama, co wyżej. Wystarczy zwykła propozycja kawy czy piwa po pracy. Mało kto odmówi. Uwagi również podobne – czy chcesz mieć w pracy byłych? Czy chcesz, żeby ktoś, z kim pracujesz w tym samym dziale, wiedział, jak wyglądasz nago? Podryw za wszelką cenę mija się z celem.PODRYW NA IMPREZIE:
Podryw na imprezie to pestka. Przeważnie wszyscy przyszli tu w tym celu, co ty. Prosisz do tańca. Potem do własnego stolika. Rozmowa o tym, co cię tu sprowadza, o której jutro wstajesz, co lubisz. Najbardziej o tym, co lubisz. Uwaga – jeśli chcesz, żeby było z tego coś więcej – nie pozwól ani jemu, ani sobie za bardzo się spić. Ludziom po alkoholu czy narkotykach za bardzo puszczają hamulce. A potem albo się wstydzą i nie oddzwonią, albo niczego nie pamiętają. Jeśli nie tańczysz – przysiadasz się i zaczynasz rozmowę.  PODRYW NA JEDNĄ NOC:
Jeśli chodzi ci tylko i wyłącznie podryw na jedną noc, o seks – bez żadnej jakości wykonania, to nie jest to żaden problem. Dzwonisz, zapraszasz na kolację, po czym na drinka do siebie do domu i już. Albo podchodzisz do kogoś w dyskotece, i w tańcu dajesz znać, o co ci chodzi. Oni bardzo szybko się orientują, co jest grane.

Problem jest w tym, że wielu kobietom wydaje się, że to „tylko seks”, a tak naprawdę chcą słyszeć komplementy, być adorowane, traktowane jak damy i mieć orgazm. To się może zdarzyć, jeśli podrywasz kogoś z intencją seksu, ale wcale nie musi. Nie każdy, który chce cię przelecieć, będzie miał ochotę cię jeszcze „bajerować”.

Najważniejsze w takim podrywie jest twoje zdrowie i bezpieczeństwo. Pamiętaj, że istnieją choroby weneryczne, a nawet śmiertelne choroby, które jakiś nieznajomy może ci sprzedać. Poza tym – przypadkowy koleś z dyskoteki może się także okazać gwałcicielem, zboczeńcem, sadystą – po prostu robisz to wszystko na własne życzenie. Chyba najlepiej w takiej sytuacji poderwać jakiegoś kolegę, o którym wiesz, że jest zdrowy i normalny. Minusem tej sytuacji będzie fakt, że po jednym razie może się poczuć wykorzystany. I koniec z koleżeństwem.PODRYW WYMARZONEJ MIŁOŚCI:
Z jednej strony jest to najtrudniejsza rzecz pod słońcem, a z drugiej – jest to dość łatwe. Trudnością są nasze emocje (trzęsiemy się jak galareta, zapominamy swojego imienia) i oczekiwania (oczekujemy, że on nas zlekceważy, wyśmieje – lub że od razu obsypie nas kwiatami). Łatwe natomiast jest to, że jeśli jesteśmy zakochane czy oczarowane – wprost olśniewamy pozytywnymi uczuciami tę osobę. Ona wcale nie zdaje sobie z tego sprawy, ale widzi to w naszych oczach. I coś ją do nas ciągnie. Fascynacja bardzo często jest obustronna. 

Jeśli naprawdę kogoś kochasz, i zależy ci na tej osobie, nie stosuj sztuczek. Bądź sobą. Nie wyznawaj na dzień dobry miłości. Powiedz – "bardzo cię lubię, czy dasz się zaprosić na … spacer, kolację, kawę, kajaki" – cokolwiek co lubisz, i o czym wiesz, że ta druga osoba też to może lubić. Możesz wiedzieć, że twój wybrany jest miłośnikiem dobrej kawy, chińskiego jedzenia, czy spływów kajakowych. To podwoi twoje szanse. 

Spędzicie razem trochę czasu. We dwoje. Zobaczysz, czy rozmowa się klei, czy on patrzy na ciebie, tak jak ty na niego. Ładny wygląd, uśmiech, pogoda ducha są ważne! Jeśli czujesz, że szanse są i że on też jest zauroczony – nie bój się zrobić tego, na co masz ochotę. Pocałuj go, jeśli chcesz. Powiedz mu coś bardzo miłego. Weź go za rękę. Z jednej strony to nie jest żadna deklaracja – z drugiej – czasem bardzo wiele znaczy.


No i drogie uczennice kolejną drobnostkę w sztuce uwodzenia mamy ze sobą. Teraz pragnęłabym poruszyć temat: jak przestać się wstydzić? Więc nie przedłużając tego, kontynuujmy...

Musisz przede wszystkim zaakceptować fakt, że jesteś wstydliwa oraz spróbować to pokonać.Doceniać swoje małe zwycięstwa, zdać sobie sprawę ze swoich zalet i wmawiać sobie, że żyje się tylko raz i trzeba robić tak, żeby miało się co wspominać w dalekiej przyszłości.OD CZEGO ZALEŻY POWODZENIA PODCZAS PODRYWU? JAK GO ZDOBYĆ?!

Po pierwsze, pozostań spokojna - Amerykanie mawiają "stay cool" i mają rację. Ta złota myśl sprawdza się przy wielu okazjach, a jedną z nich jest właśnie podryw. Kobietom, zdecydowanie bardziej niż facetom, nie wypada zachowywać się zbyt emocjonalnie. Oczywiście dotyczy to tylko początkowego etapu - zawierania znajomości, pierwszych rozmów itd. Kobieta zbyt entuzjastycznie nastawiona do faceta może zostać przez niego uznana za dziwną, łatwą, a przede wszystkim, po prostu mniej atrakcyjną dlatego, że jest w zasięgu ręki i nie trzeba o nią walczyć.Po drugie, słuchaj go i spróbuj zrozumieć - faceci lubią dużo mówić. Najczęściej o sobie. Nie zawsze jest to ciekawe, ale jeśli zależy Ci na danym egzemplarzu, wysłuchaj jego historii, a może nawet delikatnie go pochwal. Nie przesadzaj, pamiętaj o punkcie pierwszym.Po trzecie,
pamiętaj, że to on musi się starać - nie rób nic na siłę, nie bądź natarczywa, nie narzucaj się. Dlaczego? Patrz punkt pierwszy. To jemu ma zależeć, to on powinien być stroną inicjującą. A przynajmniej powinien w to wierzyć.


Po czwarte, dowiedz się czegoś o nim - kobiety dużo lepiej niż mężczyźni są w stanie rozpoznać teren przed próbą opanowania go. Jeśli zależy Ci danym egzemplarzu, spytaj o niego koleżanki, kolegów. Dowiesz się wielu cennych informacji, które pomogą Ci go zdobyć. Uważaj, musisz być dyskretna.


Po piąte, zachowuj się odpowiednio do okazji - mężczyznom bardzo zależy im na tym, żeby kobieta spełniała ich oczekiwania. Żartobliwie określa się to powiedzeniem, że kobieta w domu powinna być matką i gospodynią, w towarzystwie damą, a w sypialni... mniejsza o to. W każdym razie, pamiętaj o tym, że w klubie wolno Ci dużo więcej niż w trakcie spotkania z jego kolegami (a tym bardziej rodzicami).


Po szóste, zawsze bądź olśniewająca - szczególnie na początku znajomości staraj się nie odkrywać przed nim swoich słabości. Im dłużej będzie wierzył, że jesteś piękną dziewczyną z obrazka, tym większa szansa, że pozostanie Twój. Makijaż, ciuchy, perfumy to nie wszystko, pamiętaj też o odpowiednim zachowaniu. Uważaj przy tym, żeby nie popaść w przesadę i sztuczność. Zabawa we flirt, uwodzenie i podrywanie nie musi oznaczać do przesady udawania kogoś, kim nie jesteś.Myślę, że właśnie na tym zakończę dzisiejszy wpis. Jutro, albo pojutrze dodam drugą część w której zawarte będzie: co zrobić aby on zatęsknił? Jak odzyskać chłopaka? Gdzie można pójść na pierwszą randkę oraz jakie tematy są najlepsze, a czego unikać na pierwszej randce? Mam nadzieję, że wpis się podobał. Zapraszam serdecznie do komentowania i obserwowania oraz przesyłania swoim znajomym. Do napisania!
K.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz